Česká Bělá dostala v Losenici zaslouženou facku

17. 9. 2012

V prvním poločase se odehrál oboustranně hodně nepřesný fotbal. Hostům nevycházela kombinace, přesto si vytvořili dvě gólové příležitosti. Nejprve Pátek po rohovém kopu zůstal osamocen na zadní tyči, ale hlavou mířil vedle. Potom se ještě v šanci objevil Klement, ale šancí pohrdl. Několik střeleckých pokusů měl Zeman se Sobotkou, ale brankáře domácích neohrozili. Zákonitě tak musel přijít trest. Pět minut před poločasem se míče zmocnil Rosecký, uvolnil se přes dva hráče a křižnou střelou nedal Rýdlovi šanci. Ale to nebylo ze strany Losenice vše. V poslední minutě před odchodem do kabin fauloval ve vápně Pátek a Moravec se štěstím pokutový kop proměnil - 2:0. Po přestávce se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale pod tíhou nepříznivého výsledku se jim nevedlo vůbec nic. Veškeré střelecké pokusy skončily mimo domácí branku. V největší šanci se ocitl Šumpich po zpětné přihrávce Klementa, ale střela šla opět vedle. Deset minut před konce začala hrát Česká Bělá vabank a do otevřené obrany inkasovala v poslední minutě potřetí, když se prosadil Králíček - 3:0.

Hodnocení trenéra Petra Veselky:  "Bohužel došlo na má slova, když jsem po minulém zápase tvrdil, že sezona pro nás začíná až tímto zápasem. S ambicemi, které máme jsme prvních pět zápasů vyhrát museli. Nyní jsme narazili na prvního silnějšího protivníka a kluky jsem celý týden upozorňoval na to, že Losenice sice nemá žádný bod, ale odehrála zápasy se špičkou tabulky a prohrála je o gól. Přistoupili jsme k zápasu lehkomyslně a s tím, že se nám nemůže nic stát. Losenici na nás stačil důraz a bojovnost. Zklamali mě přístupem všichni hráči, protože takto se o nejvyšší příčky nehraje. Kdybychom dnes hráli do půlnoci tak bychom góla nedali. Dostali jsme facku, ale naštěstí včas. Teď musíme doma porazit Chotěboř C."