Česká Bělá si napravila reputaci z Losenice, smetla doma Chotěboř C

23. 9. 2012

Od úvodních minut bylo znát na domácích hráčích, že chtějí odčinit propadák z Velké Losenice, kde prohráli vysoko 3:0. S Chotěboří C se hrál v prvním poločase vyrovnaný a hodně bojovný zápas. Do prvních příležitostí se dostali hráči České Bělé. Nejprve se Klement trefil do břevna, aby ho o necelou půlminutu později napodobil Šumpich. V největší šanci se objevil ve 25. minutě Klement, ale jeho pokus hosté vykopli z brankové čáry. Ve 34. minutě přišel trest, když Mazánek ve vápně fauloval a Haltuf poslal pokutový kop do šibenice - 0:1. Po přestávce domácí na soupeře doslova vlétli. V 52. minutě se k trestnému kopu postavil Zeman a "ala Koloušek" nedal  hostujícímu gólmanovi šanci - 1:1. Hned o minutu později napřáhl z 22 metrů Klimeš a jeho plachtící střela se zastavila až v brance - 2:1. Potom se hrál vyrovnaný fotbal bez šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen vyloučení hostujícího hráče za urážku rozhodčího. V 87. minutě zatáhl míč Klement, našel před branku Pátka a bylo to 3:1.  Poslední slovo si vzal Šumpich, který dal konečnou podobu výsledku na 4:1.

Hodnocení trenéra Petra Veselky: "V prvním poločase jsme nedokázali zachytit druhou vlnu útočících hráčů Chotěboře a to nám dělalo problémy. Škoda dobrých střel, které skončily na břevně. Ve druhém poločase si myslím, že jsme na hřišti už dominovali a zaslouženě výsledek otočili. Musím pochválit všechny hráče, potěšili mě zejména svojí bojovností."