Po zlepšeném výkonu v druhém poločase jsme v Chotěboři jednoznačně vyhráli

4. 5. 2013

Chotěboř – V sobotním šlágru fotbalové IV. třídy skupiny A hostilo chotěbořské céčko na vlastním hřišti lídra tabulky z České Bělé. Domácí chtěli v tomto zápase srovnat s vedoucím týmem bodový krok a zaútočit na vedoucí pozici v dohrávaném zápase, který mají k dispozici. Chotěbořští na soupeře od začátku vlétli a vytvořili si územní převahu, která ovšem končila před pokutovým území hostů. Jenže ve 12. minutě se hosté dostali k trestnému kopu, který Roman Zeman zahrál na Lukáše Součka, a ten s přehledem poslal Českou Bělou do vedení. Po této brance se domácí dostali ještě do většího tlaku a Rýdl musel ukázat své umění proti Novákovi, který byl v necelých sedmnácti letech nejlepším hráčem domácích. Hosté poločas přežili bez ujmy a odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem. „V prvním poločase jsme měli platonický, ale bezzubý tlak,“ řekl domácí trenér Miroslav Ledvinka. Nespokojený s výkonem svých svěřenců byl v poločasové přestávce hostující trenér Petr Veselka. „Ujali jsme se sice vedení, ale naše hra byla čekání na vyrovnávací gól. Hráli jsme ustrašeně a měli jsme ze soupeře zbytečně velký respekt. V kabině jsme si určité věci vyříkali a na hřišti to bylo znát,“ přiznal Veselka. Po přestávce se začaly dít na hřišti věci. Hosté byli na hřišti jak vyměněni a nenechali domácí vydechnout. V 55. minutě předvedli pěknou akci Polreich s Pátkem, když druhý jmenovaný technicky přehodil gólmana Kudlu – 0:2. I nadále byli hosté aktivnější a soupeře už přehrávali ve všech činnostech. V 70. minutě předvedl fotbalovou parádu českobělský Roman Zeman, který se svými „zasekávačkami“ zbavil dvou protivníků a proti jeho střele byl Kudla bezmocný – 0:3. O devět minut později se po křídle uvolnil Klement, přihrávkou pod sebe našel Bence, a ten protrhl svoji střeleckou smůlu – 0:4. Dvě minuty před koncem zápasu stačili domácí snížit gólem Nováka. „Musím hostům pogratulovat k vítězství. Ve druhém poločase nás doslova přejeli díky svojí fyzické připravenosti,“ řekl Ledvinka a dodal: „Myslím, že náš postup je už jen v oblasti teorie.“ Radost z vítězství po zápase neskrýval hostující trenér. „Přijeli jsme si pro vítězství, ale že to bude stejným výsledkem jako doma, to jsem samozřejmě nečekal. Myslím si, že za druhý poločas jsme si vítězství zasloužili a musím všem hráčům poděkovat. Udělali jsme důležitý krok k postupu, ale musíme jít dál od zápasu k zápasu a nic nepodcenit,“ má jasno Veselka.