S lídrem tabulky ze Šmolov jsme urvali překvapivé vítězství

9. 5. 2015

Do utkání jsme nastoupili bez Luboše Sobotky, Tomáše Polreicha a zraněného Standy Harvalíka . I vedoucí tým tabulky přijel oslaben o 4 hráče základní sestavy. I bez nich však od začátku dokazoval svoji fotbalovost, my jsme se jim snažili vyrovnat bojovností. Ze začátku zápasu si obě mužstva moc šancí nevytvářela. První naše větší šance však skončila gólem, když pod dlouhém autu Lukáše Bény hlavičkoval Lukáš Souček a jeho hlavu dorazil z úhlu do brány Vláďa Pleskač. Hosté pak zvýšili tempo a dá se říct, že měli více ze hry. Ale naše obrana pracovala spolehlivě, Po dalším našem autu opět hlavičkoval Lukáš Souček a brankář jen tak tak jeho hlavičku vyrazil, bohužel nikdo nebyl schopen dorazit. Chvilku před přestávkou  po závaru v našem vápnu se nám nepodařilo míč odkopnout a hostující hráč se trefil z hranice vápna po zemi přesně k tyči.

Po poločase se hosté snažili rozhodnout, ale do vedení jsme šli opět my, když se z levé strany trefil přesně k tyči Martin Pátek. Ale ani toto vedení jsme neudrželi, když jsme po dlouhém autu neuhlídali na zadní tyči hlavičkujícího záložníka. Přesto jsme šli i po třetí do vedení, když střídající Jirka Zvolánek prostřelil po zemi brankáře. Hosté potom vrhli všechny síly do útoku a přitlačili nás. V jejich největší šanci však míč po střele pouze tečoval břevno naší branky. Nám se díky jejich hře otevíraly prostory k brejkům a po jednom z nich byl v šestnáctce sražen Radek Klement. Z následné penalty se nemýlil Lukáš Souček a zvýšil na 4:2. Poté už i hosté rezignovali a my jsme dovedli zápas k překvapivému, ale zaslouženému vítězství. Je nutno podotknout, že velmi dobrý rozhodčí z Kutnohorska dokázal, že rozhodčí nemusí být nutně nejslabším článkem utkání (jak jsem si myslel po utkání v Leštině a doma s Mírovkou).